  • MSP3V3-E3/89A
MSP3V3-E3/89A
advertisement
Manufacturer No:
MSP3V3-E3/89A
HK JDW NO:
884-MSP3V3-E3/89A
Package:
MicroSMP
Datasheet:
MSP3V3-E3/89A
Description:
Quantity:
In Stock : 1380
Step5Bar-code shipping tag
MSP3V3-E3/89A
    Select All
  • Clamping Voltage
    7.3V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    3.3V
  • Peak Pulse Current
    75A
  • Reverse Standoff Voltage
    3.3V
  • Max Surge Current
    25A
  • Peak Pulse Power
    100W
  • Test Current
    1mA
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    4.1V
  • Reverse Breakdown Voltage
    4.1V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    MicroSMP
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    TransZorb®, eSMP®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Zener
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Base Part Number
    MSP3V3
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    Unidirectional
  • Number of Channels
  • Leakage Current
    200μA
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    4.1V
  • Power - Peak Pulse
    150W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    87A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    11.5V