  • TSM9W-5.2-260-TR
TSM9W-5.2-260-TR
advertisement
Manufacturer No:
TSM9W-5.2-260-TR
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-TSM9W-5.2-260-TR
Package:
Datasheet:
TSM9W-5.2-260-TR
Description:
SWITCH TACTILE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TSM9W-5.2-260-TR
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Actuator Material
    Silicon Rubber
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TSM9W
  • Feature
    Washable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Actuator Type
    Standard
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Operating Force
    260gf
  • Actuator Orientation
    Top Actuated
  • Outline
    6.30mm x 6.20mm
  • Contact Rating @ Voltage
    0.05A @ 12VDC
  • Actuator Height off PCB, Vertical
    5.20mm