  • TS300F23IET
TS300F23IET
advertisement
Manufacturer No:
TS300F23IET
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-TS300F23IET
Package:
HC-49/US
Datasheet:
TS300F23IET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TS300F23IET
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    HC-49/US
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    ATSSMTS
  • Size / Dimension
    0.437Lx0.190W 11.10mmx4.83mm
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Additional Feature
    AT-CUT; TR, 13 INCH
  • HTS Code
  • Frequency
    30MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    L11.1XB4.83XH4.3 (mm)/L0.437XB0.19XH0.169 (inch)
  • Operating Frequency
    30MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30Ohm
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    100 µW
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm