  • TR3D107K010D0065
TR3D107K010D0065
advertisement
Manufacturer No:
TR3D107K010D0065
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TR3D107K010D0065
Package:
Molded
Datasheet:
TR3D107K010D0065
Description:
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 65mOhm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TR3D107K010D0065
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100μF
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    65mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.46A
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    10μA
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm