  • TR3B686M6R3D0550
TR3B686M6R3D0550
advertisement
Manufacturer No:
TR3B686M6R3D0550
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-TR3B686M6R3D0550
Package:
Molded
Datasheet:
TR3B686M6R3D0550
Description:
68μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 550mOhm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TR3B686M6R3D0550
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    68μF
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
    1411
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    550mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    390mA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    4.3μA
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm