  • TAZH226K025LBSZ0023
TAZH226K025LBSZ0023
advertisement
Manufacturer No:
TAZH226K025LBSZ0023
HK JDW NO:
66-TAZH226K025LBSZ0023
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 180mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.006mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH226K025LBSZ0023
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    3.81mm
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    180mOhm
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    370mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm