  • TPSY227M010P0200
TPSY227M010P0200
advertisement
Manufacturer No:
TPSY227M010P0200
HK JDW NO:
66-TPSY227M010P0200
Description:
220μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 200mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.022mA Tape & Reel (TR)
Quantity:
In Stock : 4042
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TPSY227M010P0200
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.022mA
  • Ripple Current
    712mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm