  • TPSMP8.2AHM3/84A
TPSMP8.2AHM3/84A
advertisement
Manufacturer No:
TPSMP8.2AHM3/84A
HK JDW NO:
884-TPSMP8.2AHM3/84A
Datasheet:
TPSMP8.2AHM3/84A
Step5Bar-code shipping tag
TPSMP8.2AHM3/84A
  • Operating Temperature
    -65°C~185°C TJ
  • Leakage Current
    50μA
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    7.79V
  • Power - Peak Pulse
    300W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    24.8A
  • Max Reverse Leakage Current
    50μA
  • Clamping Voltage
    12.1V
  • Peak Pulse Current
    24.8A
  • Reverse Standoff Voltage
    7.02V
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Test Current
    10mA
  • Breakdown Voltage
    8.2V
  • Reverse Breakdown Voltage
    7.79V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    300W