  • TV15C800J-G
TV15C800J-G
advertisement
Manufacturer No:
TV15C800J-G
HK JDW NO:
186-TV15C800J-G
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
TV15C800J-G
Step5Bar-code shipping tag
TV15C800J-G
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2011
  • Polarity
    Unidirectional
  • Voltage - Breakdown (Min)
    88.8V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Clamping Voltage
    129.6V
  • Peak Pulse Current
    11.57A
  • Reverse Standoff Voltage
    80V
  • Peak Pulse Power
    1.5kW