  • TPSMF4L51A
TPSMF4L51A
advertisement
Manufacturer No:
TPSMF4L51A
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-TPSMF4L51A
Package:
SOD-123F
Datasheet:
TPSMF4L51A
Description:
TVS DIODE 51V 82.4V SOD123FL
Step5Bar-code shipping tag
TPSMF4L51A
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TPSMF4L
  • JESD-609 Code
    e3
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.9A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    82.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    51V
  • Unidirectional Channels
    1
  • Breakdown Voltage
    56.7V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    2000W