  • TPSMD75CA
TPSMD75CA
advertisement
Manufacturer No:
TPSMD75CA
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-TPSMD75CA
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
TPSMD75CA
Step5Bar-code shipping tag
TPSMD75CA
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, TPSMD
  • Published
    2016
  • Terminal Form
    J BEND
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-J2
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    6.5W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.3V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    24.8A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    121V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    75V
  • Bidirectional Channels
    1
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    75V
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    3000W