  • TPSE476K035R0250
TPSE476K035R0250
advertisement
Manufacturer No:
TPSE476K035R0250
HK JDW NO:
66-TPSE476K035R0250
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TPSE476K035R0250
Description:
47μF ±10% 250mOhm 2-Termination Polar Tantalum 16.5μA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Quantity:
In Stock : 1487
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TPSE476K035R0250
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    250mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    35V
  • Leakage Current
    16.5μA
  • Ripple Current
    325μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height
    4.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
    Tantalum
  • Weight
    670.01263mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Lead Pitch
    4.4mm