  • TPS7A10105PDSER
TPS7A10105PDSER
advertisement
Manufacturer No:
TPS7A10105PDSER
HK JDW NO:
815-TPS7A10105PDSER
Package:
6-WFDFN
Datasheet:
Description:
Enable Fixed 0.5mm TPS7A10105 PMIC 6-WFDFN
Quantity:
In Stock : 65
Step5Bar-code shipping tag
TPS7A10105PDSER
  • Package / Case
    6-WFDFN
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Number of Terminations
    6
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Base Part Number
    TPS7A10105
  • JESD-30 Code
    S-PDSO-N6
  • Current - Supply (Max)
    9μA
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    3.3V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    300mA
  • Control Features
    Enable
  • Output Voltage 1
    1.05V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.05V
  • Number of Regulators
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, UVLO
  • Current - Quiescent (Iq)
    2.6μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.09V @ 300mA
  • PSRR
    60dB ~ 35dB (1kHz ~ 1.5MHz)
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.07V
  • Height Seated (Max)
    0.8mm