TPS61390RTET
TPS61390RTET
815-TPS61390RTET
16-WFQFN Exposed Pad
16 Terminals 2.5V TPS61390 DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 700kHz Tape & Reel (TR) 16-WFQFN Exposed Pad
In Stock : 10365
Package
TPS61390RTET
Texas Instruments815-LM2575T-5.0/NOPBTO-220-52-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-LM2671M-5.0/NOPB8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 Days-Add Compare
Texas Instruments815-LM2675M-5.0/NOPB8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-LM2675MX-5.0/NOPB8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 Days-Add Compare
Texas Instruments815-TLV62565DBVRSC-74A, SOT-7532-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-TPS5401DGQR10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-LM2576SX-5.0/NOPBTO-263-6, D2Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-MC33063ADR8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Texas Instruments815-TPS61021ADSGR8-WFDFN Exposed Pad2-3 Days-Add Compare
Texas Instruments815-LM25574MTX16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 Days-Add Compare