  • TPLH-3R0/25WR16X26
TPLH-3R0/25WR16X26
advertisement
Manufacturer No:
TPLH-3R0/25WR16X26
HK JDW NO:
783-TPLH-3R0/25WR16X26
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP 25F 3.0V T/H
Step5Bar-code shipping tag
TPLH-3R0/25WR16X26
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Mfr
    Tecate Group
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Series
    TPLH-Radial 3V
  • Size / Dimension
    0.630" Dia (16.00mm)
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    3 V
  • Capacitance
    25 F
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 1kHz
  • Lead Spacing
    0.295" (7.50mm)