  • TNPW120675R0FHEA
TNPW120675R0FHEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW120675R0FHEA
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW120675R0FHEA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
TNPW120675R0FHEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 75Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPW120675R0FHEA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    75Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C