  • TNPW0805806KFHEA
TNPW0805806KFHEA
advertisement
Manufacturer No:
TNPW0805806KFHEA
HK JDW NO:
873-TNPW0805806KFHEA
Datasheet:
TNPW0805806KFHEA
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 806kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPW0805806KFHEA
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    TNPW e3
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    806kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm