  • TNPW06033K74BYCN
TNPW06033K74BYCN
advertisement
Manufacturer No:
TNPW06033K74BYCN
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW06033K74BYCN
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TNPW06033K74BYCN
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, TNPW Series, Thin Film, 3.74kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPW06033K74BYCN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TNPW
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    3.74kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 75V
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, Cardboard, 7 Inch
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm