  • TNPW040267R3BEEP
TNPW040267R3BEEP
advertisement
Manufacturer No:
TNPW040267R3BEEP
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-TNPW040267R3BEEP
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
TNPW040267R3BEEP
Description:
TNPW e3 Series, Thin Film, 67.3Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TNPW040267R3BEEP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package
    0402
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TNPW e3
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    67.3Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm