  • TNPU06035K62AZEN00
TNPU06035K62AZEN00
advertisement
Manufacturer No:
TNPU06035K62AZEN00
HK JDW NO:
873-TNPU06035K62AZEN00
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
TNPU Series, Thin Film, 5.62kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
TNPU06035K62AZEN00
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    5.62kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6002mm