  • MMF50SFRE976K
MMF50SFRE976K
advertisement
Manufacturer No:
MMF50SFRE976K
HK JDW NO:
898-MMF50SFRE976K
Datasheet:
MMF50SFRE976K
Description:
MMF Series, Metal Film, 976kOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMF50SFRE976K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    976kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W