  • TMK105F104ZV-F
TMK105F104ZV-F
advertisement
Manufacturer No:
TMK105F104ZV-F
HK JDW NO:
782-TMK105F104ZV-F
Datasheet:
TMK105F104ZV-F
Description:
M 0.1μF 25V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK105F104ZV-F
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    M
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm