  • TMK105B7224KV-F
TMK105B7224KV-F
advertisement
Manufacturer No:
TMK105B7224KV-F
HK JDW NO:
782-TMK105B7224KV-F
Package:
0402
Datasheet:
Description:
0.22μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0402
Step5Bar-code shipping tag
TMK105B7224KV-F
  • Package / Case
    0402
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    0.22μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm