  • TMK063CG6R8DP-F
TMK063CG6R8DP-F
advertisement
Manufacturer No:
TMK063CG6R8DP-F
HK JDW NO:
782-TMK063CG6R8DP-F
Datasheet:
TMK063CG6R8DP-F
Description:
M 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK063CG6R8DP-F
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Part Status
    Obsolete
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm