  • TMK063CG220KP-F
TMK063CG220KP-F
advertisement
Manufacturer No:
TMK063CG220KP-F
HK JDW NO:
782-TMK063CG220KP-F
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
TMK063CG220KP-F
Description:
M 22pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TMK063CG220KP-F
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    M
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm