  • TMK021CGR75BK-W
TMK021CGR75BK-W
advertisement
Manufacturer No:
TMK021CGR75BK-W
HK JDW NO:
782-TMK021CGR75BK-W
Datasheet:
TMK021CGR75BK-W
Description:
M 0.75pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 008004 (0201 Metric)
Quantity:
In Stock : 2490
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TMK021CGR75BK-W
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    008004 (0201 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.010Lx0.005W 0.25mmx0.13mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.75pF
  • Case Code (Imperial)
    8004
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.006 0.14mm