  • TLZ22C-GS18
TLZ22C-GS18
advertisement
Manufacturer No:
TLZ22C-GS18
HK JDW NO:
884-TLZ22C-GS18
Datasheet:
TLZ22C-GS18
Description:
Zener Diodes 22 Volt 0.5 Watt IR = 0.04uA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLZ22C-GS18
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
    Automotive, AEC-Q101
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Pin Count
    2
  • Impedance
    30Ohm
  • Element Configuration
    Single
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    40nA @ 20V
  • Power Dissipation
    500mW
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Max Reverse Leakage Current
    40nA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Zener Voltage
    22V
  • Voltage Tolerance
    3%