  • TLV1117-33CDCYG3
TLV1117-33CDCYG3
advertisement
Manufacturer No:
TLV1117-33CDCYG3
HK JDW NO:
815-TLV1117-33CDCYG3
Datasheet:
TLV1117-33CDCYG3
Description:
Fixed 2.3mm TLV1117 PMIC 4 TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 3950
Step5Bar-code shipping tag
TLV1117-33CDCYG3
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Terminal Pitch
    2.3mm
  • Voltage - Input (Max)
    15V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    800mA
  • Quiescent Current
    10mA
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    4.7V
  • Voltage Dropout (Max)
    1.3V @ 800mA
  • PSRR
    75dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    1.2V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1.2V
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Min Current Limit
    800mA
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Input Bias Current
    5mA
  • Height
    1.8mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    3.5mm
  • Thickness
    1.6mm