  • TLM2HER056JTE
TLM2HER056JTE
advertisement
Manufacturer No:
TLM2HER056JTE
HK JDW NO:
792-TLM2HER056JTE
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
TLM2HER056JTE
Description:
TLM, CGS Series, Metal Foil, 56mOhm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TLM2HER056JTE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TLM, CGS
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Current Sense
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    56mOhm
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
  • ELV
    Compliant
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm