  • TL751L12CDRE4
TL751L12CDRE4
advertisement
Manufacturer No:
TL751L12CDRE4
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-TL751L12CDRE4
Package:
D
Datasheet:
Description:
Fixed PMIC 8 D
Quantity:
In Stock : 16051
Step5Bar-code shipping tag
TL751L12CDRE4
  • Package / Case
    D
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    8
  • Packaging
    Tape and Reel
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Subcategory
    Other Regulators
  • Technology
    BIPOLAR
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    150mA
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Quiescent Current
    1mA
  • Accuracy
    4 %
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output
    12V
  • Output Voltage 1
    12V
  • Min Input Voltage
    13V
  • Current - Input Bias
    1mA
  • Max Input Voltage
    26V
  • Dropout Voltage
    600mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.6V
  • Min Output Voltage
    12V
  • Voltage Tolerance-Max
    5%
  • Output Voltage Accuracy
    4 %
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.04%
  • Length
    4.9mm
  • Width
    3.9mm