  • TL750M12CKCE3
TL750M12CKCE3
advertisement
Manufacturer No:
TL750M12CKCE3
HK JDW NO:
815-TL750M12CKCE3
Package:
TO-220-3
Datasheet:
TL750M12CKCE3
Description:
Fixed 2.54mm TL750 PMIC 3 TO-220-3
Quantity:
In Stock : 5273
Step5Bar-code shipping tag
TL750M12CKCE3
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSFM-T3
  • Voltage - Input (Max)
    26V
  • Output Voltage
    12V
    Positive
  • Current - Output
    750mA
  • Quiescent Current
    5mA
  • Output Voltage 1
    12V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    13V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.6V @ 750mA
  • PSRR
    55dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    500mV
  • Voltage Tolerance-Max
    2%
  • Input Voltage Absolute-Max
    26V
  • Input Bias Current
    60mA