  • TL3320BF100Q
TL3320BF100Q
advertisement
Manufacturer No:
TL3320BF100Q
Manufacturer:
E-Switch
HK JDW NO:
239-TL3320BF100Q
Package:
Datasheet:
TL3320BF100Q
Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TL3320BF100Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    Gull Wing
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Orientation
    Right Angle
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    50mA
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Body Length or Diameter
    7.1mm
  • Body Breadth
    3.6 mm
  • Actuator Type
    Standard
  • Circuit
    SPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Contact Resistance
    100mOhm
  • Contact Current(DC)-Max
    0.05A
  • Electrical Life
    80000 cycles
  • Throw Configuration
    SPST
  • Illumination
    Non-Illuminated
  • Max Voltage Rating (DC)
    12V
  • Mechanical Life
    80,000 Cycles
  • Switch Type
    KEYPAD SWITCH
  • Operating Force
    100gf
  • Actuator Orientation
    Side Actuated
  • Contact (DC) Max Rating R Load
    .05A@12VDC
  • Outline
    7.10mm x 6.35mm
  • Contact Rating @ Voltage
    0.05A @ 12VDC
  • Switch Travel
    0.25mm
  • Number of Switches
    1
  • Actuator Length
    1.55mm
  • Actuator Length, Right Angle
    3.85mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Silver
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, Right Angle
  • Actuator Material
    Polyamide (PA), Nylon
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C