  • TI900-40-30-0.12-1A
TI900-40-30-0.12-1A
advertisement
Manufacturer No:
TI900-40-30-0.12-1A
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-TI900-40-30-0.12-1A
Package:
Description:
THERM PAD 40MMX30MM W/ADH WHITE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TI900-40-30-0.12-1A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Silicone
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    Ti900
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Conductive Insulator Pad
  • Color
    White
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Adhesive - One Side
  • Backing, Carrier
    Viscose
  • Outline
    40.00mm x 30.00mm
  • Thermal Conductivity
    1.8W/m-K
  • Thickness
    0.0050 0.127mm