  • THX-24C112-811-0
THX-24C112-811-0
advertisement
Manufacturer No:
THX-24C112-811-0
HK JDW NO:
798-THX-24C112-811-0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
THX-24C112-811-0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Thermorad® K
  • Shield Material
    Copper, Tinned
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Part Status
    Active
  • Number of Conductors
    4
  • Wire Gauge
    24 AWG
  • Cable Type
    Multi-Conductor
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    19/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.161 (4.09mm)
  • Conductor Insulation
    Foam Polyethylene (FPE)
  • Shield Type
    Braid
  • Shield Coverage
    85%
  • Length
    50.00' 15.24m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.0100 0.254mm