  • THA231M200AB1C
THA231M200AB1C
advertisement
Manufacturer No:
THA231M200AB1C
HK JDW NO:
192-THA231M200AB1C
Package:
FlatPack
Datasheet:
THA231M200AB1C
Description:
THA 230μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.807Lx0.953W 45.90mmx24.20mm -55°C~85°C Polar FlatPack
Step5Bar-code shipping tag
THA231M200AB1C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    FlatPack
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    THA
  • Size / Dimension
    1.807Lx0.953W 45.90mmx24.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    230μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    650mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    800mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.36A @ 20kHz
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm