  • TG996-3-288-192-5
TG996-3-288-192-5
advertisement
Manufacturer No:
TG996-3-288-192-5
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-TG996-3-288-192-5
Package:
Datasheet:
TG996-3-288-192-5
Description:
THERM PAD 288MMX192MM WHITE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TG996-3-288-192-5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Silicone
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    TG996-3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Pad, Sheet
  • Color
    White
  • Adhesive
    Tacky - Both Sides
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F~85°F 20°C~30°C
  • Outline
    288.00mm x 192.00mm
  • Thermal Conductivity
    2.2W/m-K
  • Thickness
    0.197 5.00mm