  • TF13BSA-16S-0.4SH(800)
TF13BSA-16S-0.4SH(800)
advertisement
Manufacturer No:
TF13BSA-16S-0.4SH(800)
HK JDW NO:
355-TF13BSA-16S-0.4SH(800)
Package:
Description:
TF13BSA Series FPC Contacts, Bottom 0.016 0.40mm Solder 16 Positions Surface Mount, Right Angle Gold -55°C~85°C 0.5A
Quantity:
In Stock : 2728
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TF13BSA-16S-0.4SH(800)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    TF13BSA
  • Number of Positions
    16
  • Voltage - Rated
    50V
  • Current Rating (Amps)
    0.5A
  • Pitch
    0.016 0.40mm
    Black
  • Mating Cycles
  • Height Above Board
    0.035 0.88mm
  • FFC, FCB Thickness
    0.20mm