  • TE150B1K5J
TE150B1K5J
advertisement
Manufacturer No:
TE150B1K5J
HK JDW NO:
792-TE150B1K5J
Datasheet:
TE150B1K5J
Description:
FIXED RESISTOR 1.5kOhm, ±5%,
Step5Bar-code shipping tag
TE150B1K5J
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~225°C
  • Size / Dimension
    1.575Diax7.677L 40.00mmx195.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    1.5kOhm
  • Power (Watts)
    150W