  • TCSCS1A475KAAR
TCSCS1A475KAAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS1A475KAAR
HK JDW NO:
700-TCSCS1A475KAAR
Datasheet:
TCSCS1A475KAAR
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 6Ohm Polar Molded
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS1A475KAAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    10V
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm