  • TCSCS0J227MDAR
TCSCS0J227MDAR
advertisement
Manufacturer No:
TCSCS0J227MDAR
HK JDW NO:
700-TCSCS0J227MDAR
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
220μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 700mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0139mA Tape & Reel Molded
Quantity:
In Stock : 4168
Step5Bar-code shipping tag
TCSCS0J227MDAR
  • Package / Case
    Molded
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    700mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.0139mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm