  • TCME686M020R0025E
TCME686M020R0025E
advertisement
Manufacturer No:
TCME686M020R0025E
Manufacturer:
KYOCERA AVX
HK JDW NO:
17928-TCME686M020R0025E
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP TANT POLY 68UF 20V 2917
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCME686M020R0025E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Mfr
    KYOCERA AVX
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    TCM
  • Size / Dimension
    0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    20 V
  • Capacitance
    68 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm @ 100kHz