  • F381S475MSA
F381S475MSA
advertisement
Manufacturer No:
F381S475MSA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
HK JDW NO:
17928-F381S475MSA
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
8V180012 - 4.7UF/30V S-CASE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
F381S475MSA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Mfr
    KYOCERA AVX
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    30 V
  • Capacitance
    4.7 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm @ 100kHz