  • TCG104VGLPEANN-AN60
TCG104VGLPEANN-AN60
advertisement
Manufacturer No:
TCG104VGLPEANN-AN60
HK JDW NO:
440-TCG104VGLPEANN-AN60
Package:
Datasheet:
Description:
10.4", 640X480, LVDS, LED DRIVER
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCG104VGLPEANN-AN60
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Kyocera International, Inc.
  • Series
  • Interface
    LVDS
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    211.20mm W x 158.40mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED
  • Touchscreen
  • Dot Pixels
    640 x 480 (VGA)
  • Background Color
  • Diagonal Screen Size
    10.4" (264.16mm)
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Size
  • Dot Pitch
    0.11mm W x 0.33mm H