  • TCG057VGLGA-G00
TCG057VGLGA-G00
advertisement
Manufacturer No:
TCG057VGLGA-G00
HK JDW NO:
440-TCG057VGLGA-G00
Description:
DISPLAY VGA 640 X 480
Step5Bar-code shipping tag
TCG057VGLGA-G00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mfr
    Kyocera International, Inc.
  • Series
  • Interface
    Parallel, 18-Bit (RGB)
  • Viewing Area
    115.20mm W x 86.40mm H
    LED
  • Touchscreen
  • Dot Pixels
    640 x 480 (VGA)
  • Background Color
  • Diagonal Screen Size
    5.7" (144.78mm)
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Size
  • Dot Pitch
    0.06mm W x 0.18mm H