  • TCG104SVLQAPFA-AA20
TCG104SVLQAPFA-AA20
advertisement
Manufacturer No:
TCG104SVLQAPFA-AA20
HK JDW NO:
440-TCG104SVLQAPFA-AA20
Package:
Datasheet:
Description:
LCD TFT DISPLAY SVGA 10.4"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCG104SVLQAPFA-AA20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    LVDS
  • Optoelectronic Device Type
    GRAPHIC DOT MATRIX LCD DISPLAY
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    211.20mm W x 158.40mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED
  • Dot Pixels
    800 x 600 (SVGA)
  • Diagonal Screen Size
    10.4 264.16mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.09mm Wx0.26mm H