  • TCG057VGLBV-C50
TCG057VGLBV-C50
advertisement
Manufacturer No:
TCG057VGLBV-C50
HK JDW NO:
440-TCG057VGLBV-C50
Package:
Datasheet:
Description:
DISPLAY TFT 5.7" VGA GLASS TOUCH
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCG057VGLBV-C50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED
  • Dot Pixels
    640 x 480 (VGA)
  • Diagonal Screen Size
    5.7 144.78mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.06mm Wx0.18mm H
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    115.20mm W x 86.40mm H