  • TCG035QVLPDANN-GN50
TCG035QVLPDANN-GN50
advertisement
Manufacturer No:
TCG035QVLPDANN-GN50
HK JDW NO:
440-TCG035QVLPDANN-GN50
Package:
Datasheet:
Description:
DISPLAY TFT 3.5" LED CMOS
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TCG035QVLPDANN-GN50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Published
    2014
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Interface
    Parallel/Serial
  • Display Type
    TFT - Color
  • Viewing Area
    70.56mm W x 52.92mm H
  • Display Mode
    Transmissive
  • Backlight
    LED - White
  • Dot Pixels
    320 x 240 (QVGA)
  • Diagonal Screen Size
    3.5 88.90mm
  • Graphics Color
    Red, Green, Blue (RGB)
  • Dot Pitch
    0.07mm Wx0.22mm H