  • TCC0805X7R152K500DT
TCC0805X7R152K500DT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0805X7R152K500DT
HK JDW NO:
15957-TCC0805X7R152K500DT
Description:
152 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0805
Quantity:
In Stock : 3500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TCC0805X7R152K500DT
  • Dielectric Material
    X7R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    152
  • Voltage
    50Vdc
  • Thickness
    0.85mm