  • TCC0603X7R471K101CT
TCC0603X7R471K101CT
advertisement
Manufacturer No:
TCC0603X7R471K101CT
HK JDW NO:
15957-TCC0603X7R471K101CT
Description:
471 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0603
Step5Bar-code shipping tag
TCC0603X7R471K101CT
  • Dielectric Material
    X7R
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    471
  • Voltage
    100Vdc
  • Thickness
    0.80mm