  • GRM0335C1E470JA01J
GRM0335C1E470JA01J
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E470JA01J
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E470JA01J
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 47pF 25volts C0G +/-5%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E470JA01J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Height
    330μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm